نکات مهم در آموزش تعمیرات یخچال و فریزر

در زمینه آموزش تعمیر یخچال و فریزر نکات مهم و اساسی کم نیستند. یکسری از این نکات مربوط به تعمیر مکانیکی یا بردهای یخچال هستند و مواردی دیگری برای جلوگیری از خرابی و راهنمای نگهداری یخچال و فریزر است مثلا مسئله کپک زدن مواد غذایی مربوط به حفظ و نگهداری میشود.
حال به برخی نکات اشاره می نماییم :
تمیز کردن منظم یخچال و فریزر: یکی از مهمترین نکات که می تواند مانع رشد قالب در مواد غذایی داخل یخچال و فریزر شود، تمیز کردن منظم یخچال و فریزر با آب گرم است. امروزه بسیاری از راه حل های تمیز کردن در بازار وجود دارد که در همه موارد مضر نیستند. و یکی از راه حل های بی ضرر ترکیبی از نوشابه سودا با آب است. شما می توانید تمام قسمت های یخچال و فریزر مانند قفسه ها، قفسه ها و کف یخچال ها را پاک کنید، بسیار راحت با این راه حل خانگی، با استفاده از یک پارچه نرم. برای آماده سازی این راه حل، می توانید از یک قاشق غذاخوری از سودا پخت و یک لیتر آب استفاده کنید. اسپری این راه حل را بر روی سطوح مورد نظر و سپس پس از 10 دقیقه، سطوح را با یک پارچه مرطوب پاک کنید و سپس آن را کاملا با یک پارچه خشک خشک کنید. شما همچنین می توانید این را در صورت لزوم تکرار کنید. شما می توانید این کار را یک بار در ماه یا هر دو ماه انجام دهید تا از رشد در یخچال جلوگیری شود. پارچه ای را که برای تمیز کردن یا شستن آن با آب گرم و مواد شوینده به خوبی استفاده می کنید دور کنید. شما همچنین می توانید لیمو شیرین را برای فضای داخل یخچال و فریزر استفاده کنید.
نگه داشتن فضای داخل یخچال و فریزر website خشک: چیز دیگری که همیشه باید توجه داشته باشید این است که فضای داخل یخچال باید کاملا خشک شود. این به این معنی است که اگر مایعات مانند شیر، شیر، شربت، آب و غیره به طور تصادفی در یخچال ریخته شوند، آنها باید به موقع تمیز شوند و به طور کامل تمیز و خشک شوند. از آنجا که خشکی محیط باعث جلوگیری از رشد و تکثیر قالب و قارچ می شود. همچنین، به یاد داشته باشید که قفسه ها، کشویی ها و قفسه ها باید از یخچال برداشته شوند تا بتوانید آنها را به راحتی بشویید.
سلامت لاستیک را در اطراف درب یخچال چک کنید: همچنین توجه داشته باشید که لاستیک در اطراف یخچال و فریزر باید به خوبی تمیز شود. و اطمینان حاصل کنید که لاستیک در اطراف درب سالم است و در صورت آسیب، مطمئن شوید که تعمیر و یا جایگزین آن. از آنجا که آسیب به لاستیک در اطراف درب می تواند رطوبت و گرما را وارد یخچال و فریزر کند. در نتیجه، آن را یک مکان ایده آل برای قالب برای رشد فراهم می کند.
بازرسی منظم غذا در یخچال و فریزر: همیشه به غذا در یخچال و فریزر و تاریخ انقضا هر غذا توجه کنید. غذاهای منقضی شده و میوه های قدیمی و سبزیجات قدیمی که برای مدت طولانی سرد می شوند باید از بین بروند. این بسیار مهم است زمانی که به سبزیجات می آید. سعی کنید غذای یخچال را به صورت روزانه بررسی کنید. اگر غذا شروع به خرابکاری و ریختن کند، بلافاصله آن را از یخچال بیرون بکشید و آن را دور بریزید.
خشک کردن میوه ها و سبزیجات: پس از شستن میوه ها و سبزیجات، ابتدا آنها را کاملا خشک کنید، سپس آنها را در یک ظرف قرار دهید با یک درب (کاملا خشک). و هرگز قبل از اینکه کاملا خشک شوند، هرگز سبزیجات را خنک نکنند. میوه ها و سبزیجات، اگر مرطوب باشد، یک مکان عالی برای رشد است.
حذف بیش از حد هوا از ظروف: سعی کنید غذا را در ظروف با ظروف یا کیسه های زیپ ذخیره کنید. همچنین، هنگام بستن زیپ کیسه ها، مطمئن شوید که هوا اضافی را بردارید. از بین بردن هوا بیش از حد باعث افزایش عمر مفید غذا می شود و از قالب جلوگیری می کند.
یخچال و فریزر را به دمای پایین تنظیم کنید: دمای پایین یخچال و فریزر از رشد قارچ ها جلوگیری می کند و مواد غذایی را از فساد نجات می دهد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *